SPOR

SPORUN OLDUĞU YERDE...

Saran Medya, ülkemizdeki ulusal, kablolu ve yerel televizyon kanallarında yayınlanan spor içeriğinin %60’ından fazlasının yayın haklarına sahiptir ve bu alanda pazar lideri konumundadır.

Dünyanın spor alanındaki öncü firmalarının Türkiye temsilciliğini yapan Saran Medya, en çok ilgi gören Avrupa liglerinin yanı sıra dünya futboluna yön veren pek çok ligin de ülkemizdeki yayın haklarını elinde bulundurmaktadır. İngiltere Premier Ligi, 15 farklı ülkede milyonlarca izleyiciye Saran Medya aracılığı ile ulaşmaktadır. Ayrıca Saran Medya, İngiltere Premier Ligi’in Türkiye yayın hakları ile ilgili anlaşmasını yakın zamanda yenilemiştir.

Saran Medya, 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası`nın Türki Cumhuriyetler bölgesi için yayın haklarına sahiptir.

Türk Milli Futbol Takımı`nın yurt içi ve yurt dışı yayın haklarının pazarlanmasına ek olarak, 250`den fazla Avrupa futbol kulübünün, 40 ulusal federasyonun ve “4 büyükler” dahil ülkemizdeki 12 futbol kulübünün dünya çapında yayın haklarına sahip olan Saran Medya, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme, UEFA Avrupa Ligi ön eleme, Bundesliga, Portekiz Ligi, NBA, Diamond League, Wimbledon, ATP Master Series, Dünya ve Avrupa Voleybol şampiyonaları, UFC, WWE, MotoGP, F1 gibi dev spor organizasyonlarını ekranlara taşımaktadır.

Saran Medya; ESPN, spor programcılığı ve dünya çapındaki içerik dağıtımında öncü konumdaki medya şirketi IMG, İngiliz futbol ligi FAPL, FIFA, UEFA gibi federasyonların tercih ettiği bir iş ortağıdır.