Sosyal Sorumluluk Projeleri

Türkiye’de faaliyet göstermekte olduğu 6 farklı sektörde ülke ekonomisine üretim, yatırım, istihdam ve katma değer sağlama misyonu ve vizyonu ile hareket eden Saran Holding, aynı zamanda bilinçli ve sağlıklı bir nesil yetişmesine katkı sağlamak hedefiyle, eğitim ve spor alanlarında kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları yürütmektedir.

Bu çerçevede;

-Kırıkkale’de 5 ilköğretim okulu yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmiştir.

-Spordan kazandığını spor yoluyla topluma verme anlayışıyla, 19 yılda 19 spor salonu hizmete sokulmuştur. Kırıkkale, Tunceli, Ağrı-Doğubayazıt, Ağrı-Patnos, Ardahan, Hakkari-Çukurca, Van ve Soma gibi bölgelerde açılan spor salonlarında binlerce gencimiz spor yapmaktadır.

-23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Anadolu’da yaşayan öğrenciler için 18 senedir “23 Nisan İstanbul Gezisi” düzenlenmekte, ağırlıklı olarak doğu illerinden gelen 100 çocuk, 3 gün boyunca Saran Holding’in misafiri olarak İstanbul’da ağırlanmaktadır.

-Anadolu Yakası Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Saran Holding desteğiyle büyük başarılara imza atmıştır. 2006-2007 sezonlarında alt liglerde şampiyon olan takım, 2008-2009 yılından itibaren TSB Süper Ligi’nde oynamaya hak kazanmıştır.

-Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki milli takımlarımız saran Holding desteğiyle, 2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda 1 altın, 5 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 10 madalya kazanarak tarihi bir rekora imza atmışlardır.

-2016 yılında Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu ile birlikte Fethiye Ölü Deniz Açık Deniz Yüzme şampiyonası ve down sendromlu, zihinsel engelli sporcular yüzme şenliği düzenlenmiştir.

-Hakkâri’de Sinema Şark projesiyle sinema etkinlikleri düzenlenmiştir.