Eğlence

EĞLENCENİN OLDUĞU YERDE…

Saran Medya, ülkemizdeki görsel medyaya güç katmaktadır.

Ülkemizin en büyük yurt dışı kaynaklı program distribütörü olan Saran Medya, faaliyetlerine başladığı 1990 yılından beri Türk televizyonlarına yurtdışı kaynaklı program içeriği sağlamakta ve dünyanın en çok ilgi çeken yapımlarının ülkemizde de izlenmesine hizmet etmektedir.

Saran Medya ile eğlencenin dünya devi Warner Bros arasındaki anlaşma, en yüksek gişe hasılatı sahibi olan filmlerden en popüler televizyon dizilerine kadar uzanan yelpazedeki birçok yapımın Türk televizyonlarındaki tüm yayın haklarını kapsamaktadır. Aynı şekilde, Walt Disney Company, son yüzyıla damgasını vuran sihirli dünyasının en güçlü filmlerinin, dizilerinin ve çizgi filmlerinin yayın haklarını Türkiye’de ilk kez Saran Medya’ya vermiştir.

Son olarak, Paramount Studios ve MGM ile yaptığı anlaşma; Saran Medya’nın ülkemizin en büyük dış kaynaklı program distribütörü olma konumunu sağlamlaştırmıştır.

Dünyanın en önemli belgesel yapımcısı ve belgesel kanalları sahibi A&E Television Networks de Türkiye’de temsilci olarak Saran Medya’yı seçmiş, bu sayede 140 ülkede yayında olan “The History Channel”, Digitürk’te yayın hayatına başlamıştır.

Dünyada yakaladığı popülerliği ülkemizde de yakalayan Gotham, The Flash, Fargo, The Vikings, Person of Interest ve Supernatural gibi yabancı dizileri yerli televizyon kanallarına ulaştıran Saran Medya, ayrıca pek çok vizyon filminin de distribütörlüğünü üstlenmiş olup, çeşitli online ve offline platformlara satışını gerçekleştirmektedir.

Saran Medya; 2000’in üzerinde yabancı filmin, 5000 bölümün üzerinde yabancı dizinin ve 3000 bölümün üzerinde çizgi dizinin yayın haklarına sahiptir.